Website Manager

Hilliard Track Club Est. 2011

News Detail

11

Jul, 2021

USTAF Region 5 results

USTAF Region 5

Junior Olympics Championships

Ohio Wesleyan University

Delaware, OH

July 9th, July 10th and July 11th, 2021

 

100 meter dash

11-12 girls

                3.            Payton Cooksey                 15.35     (15.15 prelim)

                4.            Elise Efkeman                    15.45     (15.25 prelim)

                10.          Jayne Gorham                    16.56

13-14 boys

                13.          CJ Parks                              14.44

15-16 girls

                5.            Anna Loredo                       13.40     (13.32 prelim)

200 meter dash

11-12 boys

                8.            Damian Durban                   35.82

11-12 girls

                4.            Payton Cooksey                   32.80     (31.34 prelim)

                8.            Jayne Gorham                      36.82     (34.22 prelim)

13-14 boys

                12.          CJ Parks                                31.76

15-16 girls

                3.            Anna Loredo                        28.61     (28.70 prelim)

                14.          Nicole Kaulen                      31.16

400 meter dash

11-12 girls

                1.            Kathryn Drovdlic                 1:06.65

                4.            Jayne Gorham                      1:15.88

13-14 boys

                6.            Cedric Holman                     1:07.84

15-16 girls

                9.            Nicole Kaulen                       1:10.88

800 meter run

11-12 boys

                1.            Ryan Kaulen                       2:33.75  (1:16  1:18)

13-14 girls

                1.            Erica Kaulen                       2:35.90  (1:13  1:23)

15-16 girls

                2.            Nicole Kaulen                    2:44.39  (1:16  1:28)

1500 meter run

8-U girls

                 1.            Julia Kowalski                   6:59.10  (1:46  1:54  1:56)

9-10 boys

                1.            Lucas Jolliff                        5:29.36  (1:25  1:30  1:31)

11-12 boys

                1.            Ryan Kaulen                       5:19.46   (1:20  1:34  1:27)

13-14 girls

                1.            Erica Kaulen                       5:07.36   (1:18  1:22  1:27)

3000 meter run

13-14 girls

                1.            Erica Kaulen                       11:09.09

                                (1:20  1:30  1:31  1:32  1:32  1:34  1:30)

100 meter hurdles

13-14 boys

                2.            Cedric Holman                   20.36

200 meter hurdles

13-14 boys

                3.            Cedric Holman                   32.61

Aero-Javelin

11-12 boys

                2.            Carlo DiFrangia                  22.59m

11-12 girls

                2.            Elise Efkeman                    17.09m

                3.            Lauren Efkeman                 11.50m

Discus

11-12 boys

                3.            Ike Swathwood                 18.55m

11-12 girls

                2.            Elise Efkeman                   15.94m

                4.            Lauren Efkeman                 10.11m

13-14 boys

                1.            Abe Swathwood                 32.70m

13-14 girls

                1.            Kay Hawkins                      22.93m

                2.            Kate Budde                         20.48m

15-16 girls

                1.            Ashley Cornathan            35.17m

Hammer

15-16 girls

                1.            Ashley Cornathan            31.87m

Javelin

13-14 boys

                1.            Cedric Holman                   26.20m

13-14 girls

                3.            Riley DeRee                        16.21m

                4.            Kate Budde                         16.02m

15-16 boys

                3.            Jackson Clipson                 25.22m

17-18 boys

                1.            Robbie Jones                     38.73m

Long Jump

13-14 girls

                3.            Erica Kaulen                       4.23m

15-16 girls

                1.            Anna Loredo                      4.73m

Shot Put

9-10 boys

                2.            Will Hawkins                      5.38m

9-10 girls

                1.            Courtney Holman             7.48m

11-12 boys

                3.            Ike Swathwood                 6.07m

11-12 girls

                1.            Lauren Efkeman               6.35m

13-14 boys

                1.            Abe Swathwood               9.70m

13-14 girls

                1.            Kate Budde                         9.20m

                2.            Kay Hawkins                       8.93m

                3.            Riley DeRee                        8.47m

15-16 girls

                1.            Ashley Cornathan            10.00m

Turbo-Javelin

9-10 girls

                1.            Courtney Holman             17.00m

 

Contact Us

Hilliard Track Club

Keith Hanson, 5920 Ancestor Drive
Hilliard, Ohio 43026

Email Us: [email protected]
Phone : 614-519-4487
Copyright © 2021 Hilliard Track Club  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Login