Website Manager

Hilliard Track Club Est. 2011

News Detail

18

May, 2021

Set The Pace Showcase

Set The Pace Showcase

Sunday, May 16th

Pickerington North High School

 

100 meter dash

 

            9-10 girls

 

                        12.  Courtney Holman                        17.09

 

            11-12 boys

 

                        38.  Tucker Kennedy                          17.78

                        39.  Brennan Schoeff                          18.11

 

            11-12 girls

 

                        9.  Kathryn Drovdlic                           15.01

                        12.  Khloe Amador                             15.57

                        17.  Jayne Gorham                              16.68

                        18.  Brooke Sprockett                         16.70

 

            13-14 boys

 

                        12.  Jack Danielson                             13.90

 

            15-16 girls

 

                        1.  Anna Loredo                                  13.79

 

200 meter dash

 

            8-U boys

 

                        35.  Myles Stork                                 58.73

 

            9-10 girls

 

                        21.  Maggie Stork                               40.73

 

            11-12 boys

 

                        17.  Logan Krooner                             29.21

                        31.  Tucker Kennedy                          38.44

 

            11-12 girls

 

                        7.  Kathryn Drovdlic                           30.19

                        8.  Khloe Amador                               32.23

                        11.  Jayne Gorham                              33.83

                        17.  Brooke Sprockett                         34.96

 

            15-16 girls

 

                        1.  Anna Loredo                                  28.27

 

400 meter dash

 

            8-U boys

 

                        10.  Myles Stork                                 2:03.88

 

            9-10 girls

 

                        7.  Quinne Knupp                               1:24.88

                        10.  Maggie Stork                               1:36.21

 

            11-12 boys

 

                        3.  Logan Krooner                               1:04.81

 

            13-14 boys

 

                        6.  Jack Danielson                               1:10.83

 

800 meter run

 

            9-10 girls

 

                        2.  Quinne Knupp                               3:23.23  (1:40  1:43)

 

            11-12 boys

 

                        1.  Logan Krooner                               2:40.81  (1:20  1:21)

                        2.  Ryan Kaulen                                  2:42.06  (1:21  1:21)

 

            11-12 girls

 

                        1.  Elise Efkeman                                3:13.88  (1:36  1:38)

 

           


13-14 boys

 

                        2.  Cedric Holman                               2:40.84  (1:18  1:23)

                        4.  Gus Hughes                                   2:44.88  (1:19  1:26)

                        5.  Jack Danielson                               2:57.75  (1:30  1:28)

                        7.  Tyler Markewicz                            3:11.44  (1:34  1:37) 

 

            13-14 girls

 

                        1.  Erica Kaulen                                  2:39.52  (1:21  1:19)

 

1500 meter run

 

            9-10 boys

 

                        1.  Lucas Jolliff                                   5:33.59

 

            11-12 boys

 

                        3.  Brennan Schoeff                            6:50.79

 

            11-12 girls

 

                        1.  Elise Efkeman                                6:13.67

 

            13-14 boys

 

                        2.  Gus Hughes                                   5:30.58

                        3.  Grant Knupp                                  5:47.24

                        4.  Tyler Markewicz                            6:25.34

 

            13-14 girls

 

                        1.  Erica Kaulen                                  5:09.54

 

100 meter hurdles

 

            13-14 boys

 

                        2.  Cedric Holman                               22.12

 

200 meter hurdles

 

            13-14 boys

 

                        1.  Cedric Holman                               36.40

Aero-javelin

 

            11-12 boys

 

                        2.  Carlo DiFrangia                             17.21m  (56’ 5”)

                        3.  Ike Swathwood                              15.43m  (50’ 7”)

                        6.  Noah Schleppi                                4.83m  (15’ 10”)

 

            11-12 girls

 

                        1.  Lauren Efkeman                            9.97m  (32’ 8”)

 

Discus

 

            11-12 boys

 

                        5.  Ike Swathwood                              11.66m  (38” 3”)

 

            11-12 girls

 

                        1.  Lauren Efkeman                            10.11m  (33’ 2”)

 

            13-14 boys

 

                        1.  Abe Swathwood                            27.14m  (89’ 0”)

                        3.  Lincoln Abbot                               15.38m  (50’ 5”)

 

            13-14 girls

 

                        1.  Kay Hawkins                                 22.82m  (74’ 10”)

                        2.  Kate Budde                                    21.08m  (69’ 2”) 

                                                                                                                            

Javelin

 

            13-14 boys

 

                        1.  Cedric Holman                               24.23m  (79’ 6”)

           

13-14 girls

 

                        3. Kate Budde                                     14.38m  (47’ 2”)

 

            15-16 boys

 

                        1.  Jackson Clipson                             22.84m  (74’ 11”)

 

            17-18 boys

 

                        1.  Robbie Jones                                  38.89m  (127’ 7”)

 

Long jump

 

            11-12 boys

 

                        3.  Ryan Kaulen                                  3.79m  (12’ 5 ½”)

                        5.  Brennan Schoeff                            3.60m  (11’ 10”)

                        11.  Noah Schleppi                              1.07m  (3’ 6 ½”)

           

            11-12 girls

 

                        6.  Elise Efkeman                                2.87m  (9’ 5”)

 

            13-14 girls

 

                        1.  Erica Kaulen                                  4.01m  (13’ 2”)

 

            15-16 girls

 

                        1.  Anna Loredo                                  4.44m  (14’ 7”)

 

Shot put

 

            9-10 girls

 

                        1.  Courtney Holman                          5.92m  (19’ 5 ¼”)      

 

           11-12 boys

 

                        4.  Ike Swathwood                              6.13m  (20’ 1 ½”)

                        7.  Noah Schleppi                                3.05m  (10’ ¼”)

 

            11-12 girls

 

                        1.  Lauren Efkeman                            6.35m  (20’ 10”)

 

           13-14 boys

 

                        1.  Abe Swathwood                            8.95m  (29’ 4 ½”)

                        4.  Lincoln Abbot                               5.23m  (17’ 2”)

 


 

       13-14 girls

 

                        1.  Kay Hawkins                                 9.14m  (30’ 0”)

                        2.  Kate Budde                                    8.86m  (29’ 1”) 

 

Turbo-javelin

 

            9-10 girls

 

                        1.  Courtney Holman                          12.46m  (40’ 10”)

Contact Us

Hilliard Track Club

Keith Hanson, 5920 Ancestor Drive
Hilliard, Ohio 43026

Email Us: [email protected]
Phone : 614-519-4487
Copyright © 2021 Hilliard Track Club  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Login