Website Manager

Hilliard Track Club Est. 2011

News Detail

23

Jun, 2019

USTAF Ohio Association results

USTAF Ohio Association

Junior Olympics Championships

Cedarville University

Cedarville, OH

June 22nd and June 23rd, 2019

 

100 meter dash

8-U boys

                5.            Jaxson Bettinger                               17.56     (18.19 prelim)

8-U girls

                6.            Kameron Smith                                 18.73     (18.94 prelim)

9-10 boys

                2.            Logan Krooner                                  14.82     (14.91 prelim)

                12.          Damian Durban                                 16.86

9-10 girls

                11.          Khloe Amador                                   16.40

                15.          Elle Caserta                                        18.06

11-12 boys

                12.          Ryan Ku                                            15.42    

                13.          Andre Vandivier                               15.75

                16.          Adler Anderson                                17.27

11-12 girls

                10.          Kelsi Bennett                                     15.42

                17.          Evie Caserta                                       17.20

13-14 girls

                4.            Anna Loredo                                      13.61     (13.74 prelim)

                13.          Evie Collins                                       14.38

                23.          Carmen Bennett                               15.71

200 meter dash

 8-U girls

                7.            Stella Mazzulo                                   40.38     (43.28 prelim)

                8.            Quinne Knupp                                   40.69     (39.94 prelim)

9-10 boys

                2.            Logan Krooner                                  30.35     (31.33 prelim)

                9.            Damian Durban                                 34.21

9-10 girls

                12.          Khloe Amador                                   36.04

11-12 boys

                20.          Harry Gleason                                   34.61

11-12 girls

                9.            Talia Mazzulo                                     33.40

                11.          Sofia Campbell                                  36.48

                12.          Maddie Spurrier                                 37.50

13-14 boys

                5.            Jakson Mazzulo                                 28.76

13-14 girls

                4.            Anna Loredo                                      27.74     (28.21 prelim)

                8.            Evie Collins                                        29.96     (30.19 prelim)

                12.          Liah Harris                                         31.38

400 meter dash

8-U boys

                4.            Jaxson Bettinger                               1:21.63

                6.            Will Hawkins                                    1:31.06

8-U girls

                5.            Quinne Knupp                                   1:35.10

                6.            Stella Mazzulo                                   1:35.69

9-10 boys

                2.            Logan Krooner                                  1:09.43

9-10 girls

                7.            Khloe Amador                                   1:22.77

11-12 girls

                9.            Kelsi Bennett                                     1:14.25

                10.          Talia Mazzulo                                     1:14.95

                12.          Evie Caserta                                       1:23.42

                13.          Sofia Campbell                                  1:25.24

                15.          Tessa Cavey                                        1:29.76

13-14 boys

                8.            Jakson Mazzulo                                 1:09.15

                10.          Zion Smith                                         1:13.00

13-14 girls

                1.            Anna Loredo                                      1:04.55

                10.          Evie Collins                                       1:14.21

                12.          Carmen Bennett                                 1:18.19

15-16 boys

                13.          Connor Gleason                                1:02.33

17-18 men

                14.          Haydon Spaulding                            1:01.14

800 meter run

8-U girls

                4.            Stella Mazzulo                                   3:50.07                  (1:53  1:57)

9-10 boys

                3.            Ryan Kaulen                                       2:57.87                  (1:28  1:30)

                5.            Shane Perry                                        3:27.21                  (1:42  1:45)

                7.            Noah Schleppi                                   4:57.45                  (2:23  2:34)

9-10 girls

                4.            Siena Boyd                                          3:18.53                  (1:35  1:44)

11-12 boys

                3.            Cedric Holman                                   2:41.99                  (1:16  1:26)

                5.            Aaron Thacker                                   2:50.19                  (1:25  1:25)

                6.            Cole Fetzer                                         2:50.75                  (1:24  1:27)

                8.            Grant Knupp                                      3:02.82                  (1:25  1:38)

11-12 girls

                6.            Erica Kaulen                                       2:51.44                  (1:21  1:30)

                7.            Talia Mazzulo                                     2:52.48                  (1:23  1:29)

13-14 boys

                3.            Jakson Mazzulo                                 2:32.13                  (1:15  1:17)

                4.            Brody Boyd                                         2:33.55                  (1:14  1:20)

                5.            Zachary Davis                                     2:43.05                  (1:19  1:24)

                7.            Zion Smith                                           2:55.26                  (1:27  1:28)

13-14 girls

                1.            Nicole Kaulen                                    2:51.45                  (1:16  1:35)

                3.            Liah Harris                                         2:57.04                  (1:21  1:36)

1500 meter run

9-10 boys

                2.            Ryan Kaulen                                       5:32.31                  (1:22  1:33  1:33)

9-10 girls

                3.            Siena Boyd                                          6:41.64                  (1:42  1:52  1:50)

                4.            Elle Caserta                                        7:21.48                  (1:53  2:02  2:03)

11-12 boys

                2.            Cedric Holman                                   5:30.92                  (1:19  1:31  1:34)

11-12 girls

                2.            Erica Kaulen                                       5:50.24                  (1:22  1:40  1:42)

                8.            Tessa Cavey                                        7:12.78                  (1:39  1:59  2:05)

13-14 boys

                1.            Brody Boyd                                         4:58.91                  (1:16  1:21  1:21)

                4.            Jakson Mazzulo                                   5:11.72                  (1:20  1:25  1:27)

                6.            Zachary Davis                                      5:42.57                  (1:23  1:32  1:37)

13-14 girls

                2.            Nicole Kaulen                                      5:53.60                  (1:21  1:34  1:43)

17-18 men

                1.            Haydon Spaulding                                4:32.78                  (1:08  1:11  1:14)

3000 meter run

13-14 boys

                1.            Brody Boyd                                         10:52.87

                                (1:17  1:26  1:27  1:31  1:31  1:29  1:29)

13-14 girls

                4.            Paige Knupp                                       14:11.80

                                (1:39  1:45  1:51  1:59  2:02  2:06  1:58)

15-16 boys

                2.            Braydon Boyd                                    12:48.01

                                (1:28  1:45  1:45  1:48  1:43  1:46  1:45)

80 meter hurdles

11-12 boys

                5.            Harry Gleason                                   20.33

4 x 100 meter relay

                2.            11-12 boys                                          1:04.13

                   (Adler Anderson, Ryan Ku, Anthony Smith, Andre Vandivier)

4 x 400 meter relay

                1.            13-14 girls                                           4:50.95

                   (Evie Collins, Liah Harris, Nicole Kaulen, Anna Loredo)

Aero-javelin

11-12 boys

                1.            Cedric Holman                                   27.65m

                4.            Andre Vandivier                               21.93m

                6.            Harry Gleason                                   20.31m

                7.            Adler Anderson                                13.80m

Discus

11-12 boys

                2.            Abe Swathwood                               17.25m

11-12 girls

                4.            Kay Hawkins                                       15.34m

                5.            Kate Budde                                         14.29m

13-14 girls

                1.            Ashley Cornathan                            29.08m

17-18 men

                6.            Camden Hanson                               24.49m

High Jump

11-12 girls

                2.            Kate Budde                                         3’ 4”

                4.            Olivia Crum                                         3’ 2 ¼”

                5.            Tessa Cavey                                        3’ 2 ¼”

13-14 boys

                1.            Zion Smith                                           4’ 6”

Javelin

13-14 boys

                3.            Jackson Clipson                                 21.01m

15-16 boys

                1.            Robbie Jones                                     34.32m

Long Jump

8-U boys

                6.            Will Hawkins                                      2.00m

8-U girls

                4.            Kameron Smith                                 2.00m

                6.            Courtney Holman                             2.00m

9-10 boys

                4.            Ryan Kaulen                                       3.07m

                7.            Noah Schleppi                                   1.39m

9-10 girls

                6.            Evelyn McVay                                    2.24m

11-12 girls

                4.            Erica Kaulen                                       3.67m

                11.          Maddie Spurrier                               2.76m

13-14 boys

                2.            Zion Smith                                           4.55m

13-14 girls

                5.            Nicole Kaulen                                    4.16m

                8.            Liah Harris                                           3.80m

Shot Put

8-U girls

                1.            Courtney Holman                             4.67m

9-10 boys

                2.            Ike Swathwood                                 5.58m

                5.            Noah Schleppi                                   2.50m

9-10 girls

                3.            Evelyn McVay                                    3.07m

11-12 boys

                4.            Abe Swathwood                               8.68m

11-12 girls

                3.            Kay Hawkins                                       7.13m

                4.            Kate Budde                                         6.45m

13-14 girls

                3.            Ashley Cornathan                            9.67m

Turbo-Javelin

8-U boys

                3.            Ross Anderson                                  9.05m

8-U girls

                1.            Courtney Holman                             10.83m

9-10 boys

                1.            Shane Perry                                        22.59m

                7.            Ike Swathwood                                 13.98m

9-10 girls

                2.            Evelyn McVay                                    9.76m

Contact Us

Hilliard Track Club

Keith Hanson, 5920 Ancestor Drive
Hilliard, Ohio 43026

Email Us: [email protected]
Phone : 614-519-4487
Copyright © 2019 Hilliard Track Club  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Login