Greater Than Invitational
Saturday, June 8th
Pickerington North High School
100 meter dash
8-U girls
4. Kameron Smith 18.62 (18.79 prelim)
6. Kaitlyn Drews 19.32 (19.13 prelim)
9-10 boys
3. Logan Krooner 15.33 (15.10 prelim)
9-10 girls
6. Evelyn McVay 20.25
11-12 boys
7. Ryan Ku 15.39 (15.85 prelim)
8. Andre Vandivier 15.89 (15.77 prelim)
9. Bruce Pitts 16.20
10. Harry Gleason 16.27
12. Joshua Brackens 17.66
13-14 girls
4. Anna Loredo 13.64 (13.83 prelim)
8. Lily Myers 14.81 (14.95 prelim)
11. Carmen Bennett 15.46
13. Audrey Bruntz 16.22
17-18 boys
4. Alex Budde 11.89
200 meter dash
8-U boys
4. Jaxson Bettinger 36.84
8-U girls
6. Quinne Knupp 41.50
7. Chloe Jones 46.60
9-10 boys
2. Logan Krooner 30.98
10. Shane Perry 43.24
9-10 girls
2. Khloe Amador 35.10
11-12 boys
2. Jackson Huffman 30.62
8. Andre Vandivier 33.28
9. Bruce Pitts 33.30
10. Eugene Blaine 35.86
11. Joshua Brackens 36.59
11-12 girls
4. Sofia Campbell 36.07
13-14 girls
4. Anna Loredo 28.03
7. Lily Myers 30.97
11. Audrey Bruntz 33.49
12. Carmen Bennett 33.70
400 meter dash
8-U boys
3. Jaxson Bettinger 1:25.75
5. Will Hawkins 1:33.46
8-U girls
2. Quinne Knupp 1:37.43
3. Chloe Jones 1:46.73
9-10 boys
2. Logan Krooner 1:09.28
3. Ryan Kaulen 1:12.80
8. Shane Perry 1:36.00
9-10 girls
2. Khloe Amador 1:24.39
11-12 girls
1. Erica Kaulen 1:16.05
5. Tessa Cavey 1:36.57
13-14 boys
4. Zion Smith 1:14.18
13-14 girls
1. Anna Loredo 1:05.34
4. Nicole Kaulen 1:12.05
5. Liah Harris 1:13.94
7. Carmen Bennett 1:19.20
800 meter run
9-10 boys
1. Ryan Kaulen 3:00.81
2. Shane Perry 3:29.16
3. Noah Schleppi 4:40.31
9-10 girls
1. Siena Boyd 3:27.69
11-12 boys
1. Cedric Holman 2:54.94
3. Aaron Thacker 3:02.14
4. Cole Fetzer 3:06.13
5. Grant Knupp 3:13.22
11-12 girls
2. Erica Kaulen 2:52.91
5. Tessa Cavey 3:41.10
13-14 boys
5. Zachary Davis 2:59.95
6. Carter Weer 3:00.93
7. Zion Smith 3:04.25
13-14 girls
1. Nicole Kaulen 2:46.48
2. Liah Harris 3:08.70
3. Paige Knupp 3:11.62
1500 meter run
9-10 girls
1. Siena Boyd 6:32.91
11-12 boys
1. Cedric Holman 5:41.74
2. Grant Knupp 6:12.25
11-12 girls
3. Tessa Cavey 6:52.99
13-14 boys
4. Zachary Davis 5:41.71
4 x 100 meter relay
2. 8-U girls 1:20.41
(Kaitlyn Drews, Chloe Jones, Quinne Knupp, Kameron Smith)
2. 11-12 boys 1:06.40
(Ryan Ku, Bruce Pitts, Aaron Thacker, Andre Vandivier)
3. 11-12 boys 1:08.03
(Joshua Brackens, Cole Fetzer, Harry Gleason, Jackson Huffman)
1. 13-14 girls 1:03.85
(Carmen Bennett, Audrey Bruntz, Anna Loredo, Lily Myers)
80 meter hurdles
11-12 boys
1. Harry Gleason 20.11
Discus
11-12 boys
2. Abe Swathwood 16.75m
11-12 girls
1. Kay Hawkins 18.55m
2. Kate Budde 14.90m
13-14 girls
1. Ashley Cornathan 25.66m
2. Autumn Bernava 21.27m
High jump
11-12 girls
1. Kate Budde 0.95m
13-14 boys
1. Zion Smith 1.40m
Long jump
8-U boys
2. Will Hawkins 1.97m
8-U girls
3. Courtney Holman 1.98m
4. Kameron Smith 1.64m
9-10 boys
4. Ryan Kaulen 2.94m
6. Noah Schleppi 1.44m
9-10 girls
4. Evelyn McVay 2.12m
11-12 boys
2. Cedric Holman 2.68m
11-12 girls
3. Erica Kaulen 3.23m
13-14 boys
1. Zion Smith 4.34m
13-14 girls
3. Nicole Kaulen 3.83m
4. Liah Harris 3.69m
17-18 boys
5. Alex Budde 5.11m
Shot put
8-U girls
1. Courtney Holman 2.88m
9-10 boys
2. Ike Swathwood 5.15m
3. Noah Schleppi 2.55m
9-10 girls
1. Evelyn McVay 3.10m
11-12 boys
2. Abe Swathwood 7.68m
11-12 girls
1. Kay Hawkins 6.95m
2. Kate Budde 6.65m
13-14 girls
1. Ashley Cornathan 9.84m
3. Autumn Bernava 8.22m